2023 8 vasario
masazuokliai

Shiatsu masažas – tai masažo rūšis, kuri yra paplitusi Japonijoje ir tapusi itin populiaria visame pasaulyje. Atliekant ,šhiatsu masažą daugiausia dėmesio yra skiriama pusiausvyrai atkurti, spaudžiant pirštais, kad pagerėtų  žmogaus „qi” – gyvybinės kūno energijos – tekėjimas.

Kas yra šiatsu masažo terapija?  

Šiatsu masažas atsirado Japonijoje XX a. pradžioje. Ši technika pagrįsta tradicine kinų medicina, tačiau į ją įtraukti modernesni vakarietiški metodai. Yra įvairių šiatsu masažo terapijos stilių ir mokyklų, tačiau joms visoms būdingi tam tikri bendri principai. Tradicinė šiatsu masažo terapija – tai masažo rūšis, kai pirštais spaudžiama tam tikros kūno dalys. Išvertus į anglų kalbą, terminas shiatsu reiškia „spaudimas pirštais”.  

Shiatsu masažas grindžiamas spaudimo taškais, esančiais visame žmogaus kūne. Šiatsu principai teigia, kad žmogaus qi teka meridianais, arba keliais, ir kad terapeutas gali išlaisvinti qi blokadas ar pusiausvyros sutrikimus, spausdamas „gyvybiškai svarbius taškus” – konkrečias vietas išilgai meridianų.  Šiatsu masažo terapijos nauda sveikatai moksliniai tyrimai nėra tiksliai įrodyta, tačiau yra požymių, kad būtent ši terapijos rūšis skatina atsipalaidavimą ir gali padėti sumažinti skausmą bei pagerinti miegą. Šiomis dienomis galima įsigyti įvairaus tipo Shiatsu tipo masažuoklių, kurie gali imituoti rankinio šiatsu masažo pojūčius patogiai įsitaisius namuose.  

Kaip veikia šiatsu masažo terapija?  

Šiatsu masažo seanso pradžioje masažuotojas jus turi įvertinti, kad nustatytų jūsų qi būklę ir sudarytų seanso planą. Po to specialistas pradeda masažą.  

Šiatsu masažo terapijos metu terapeutas pakartotinai ir ritmingai pirštais spaudžia įvairius kūno taškus. Tai yra akupresūros taškai – vietos, kuriose pagal shiatsu principus terapeutas gali pasiekti qi tėkmę.  Šiatsu specialistas pirštais ir delnais atlieka gilų, nuolatinį spaudimą. Prieš pereidamas prie kito taško, terapeutas paprastai išlaiko spaudimą iki 8 sekundžių.  Spaudžiant pirštais, nykščiais ir delnais, šiatsu terapeutas stengiasi sumažinti įtampą ir paskatinti qi energijos tekėjimą. Terapeutas toliau skirtingai spaudžia tam tikras vietas.  

Kai kurie šiatsu masažo terapijos stiliai taip pat apima tempimą, kad dar labiau paveiktų raumenis. Pagal shiatsu principus tai padeda suaktyvinti meridianus. Paprastai atliekant šiatsu masažą nenaudojamas masažo aliejus ar kokia nors speciali įranga. Tai reiškia, kad profesionalaus shiatsu masažo seansą galite atlikti visiškai apsirengę. Dauguma šiatsu masažų atliekami ant grindų kilimėlio. Tačiau kartais terapeutai naudoja žemą stalą.  Šiatsu masažo terapijos paprastumas taip pat lemia jos lankstumą. Galite susirasti shiatsu terapeutą, kuris masažą atliks jums priimtiniausiu stiliumi. Kai kurios praktikos gali leisti apsilankyti namuose. Kiti gali leisti pasirinkti, ar norite gulėti ant kilimėlio, ar sėdėti ant kėdės. Kartais šiatsu masažo seansas apima ir švedišką ar kitą vakarietišką masažo techniką. 

Šiatsu masažuokliai, skirti procedūroms namuose  

Šiatsu masažo kėdės, masažo pagalvėlės, shiatsu pėdų masažuokliai  ir kiti prietaisai gali padėti sumažinti įtampą namuose. Pavyzdžiui, šiatsu masažo pagalvėlės imituoja šiatsu terapeuto rankų minkymo judesius, kad užtikrintų tvirtą spaudimą ant bet kurios suderinamos kūno vietos.  Šiatsu galvos ir kaklo masažuokliai yra labiau nešiojamas sprendimas, nes į įvyniojimus ar pagalves įmontuoti masažiniai mazgai. Taip pat yra šiatsu pėdų masažuokliai, kurie padeda nuraminti ir atpalaiduoti pavargusias pėdas.  Kai dėl laiko ar finansinių apribojimų sunku užsisakyti profesionalų shiatsu masažą, šie namuose naudojami prietaisai gali suteikti shiatsu įkvėptą masažo patirtį, kuri gali padėti atsipalaiduoti.  

Kuo shiatsu skiriasi nuo kitų masažo technikų?  

Šiatsu masažas panašus į kai kurias kitas populiarias masažo technikas, tačiau turi keletą svarbių taikymo ir principų skirtumų. Giliųjų audinių masažo metu raumenys ir sausgyslės spaudžiami lėtais, tvirtais judesiais. Giliųjų audinių masažas nukreiptas į raumenų skausmą – tai, ką kai kurie žmonės vadina raumenų „mazgais” – masažuojant raumenų skaidulas ir sustingusias sausgysles. Ši technika yra mažiau ritmiška nei shiatsu masažo terapija.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *